برای مقابله با گسترش ویروس کرونا؛ امور کارگران ساختمانی و فصلی ملکان ساماندهی می شود.

1399/01/11 :: '1164'بازدید کد خبر : 3032 ::
شهردار ملکان از تعطیلی میدان کارگر ملکان با شکل و روند فعلی و ساماندهی امور کارگران فصلی و ساختمانی به منظور پیشگیری از گسترش ویروس کرونا خبر داد.

شهردار ملکان از تعطیلی میدان کارگر ملکان با شکل و روند فعلی و ساماندهی امور کارگران فصلی و ساختمانی به منظور پیشگیری از گسترش ویروس کرونا خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری و شورای اسلامی شهر ملکان، وحید بنائی با اشاره به همه گیری ویروس کرونا و خطر گسترش آن از طریق اجتماعات، تجمع کارگران و شکل فعلی میدان کارگر این شهر را نامناسب و بر لزوم ساماندهی سریع آن تاکید کرد.
وی خطر ابتلا به ویروس کرونا را جدی دانست و توجه ویژه به بهداشت و ایمنی میدان کارگر فعلی بعنوان یکی از کانون های احتمالی انتقال و گسترش بیماری را ضروری خواند.
بنائی اصلاح محل و روال جاری در میدان کارگر را از برنامه های شهرداری ملکان در سال ۹۹ عنوان کرد و افزود : مطالعاتی در این راستا انجام گرفته و سناریوهای مختلفی تعریف شده که به ترتیب اجرا و تا کسب بهترین نتیجه ادامه خواهد یافت اما در این راستا از یک سو همکاری دستگاههای اجرایی ذیربط شهرستان و از سوی دیگر همراهی کارگران ذینفع ضامن موفقیت طرح است.
شهردار ملکان اظهار داشت: از ۱۲ فروردین ماه جاری میدان مذکور به تدریج تعطیل و اجرای اولین سناریوی شهرداری با همکاری انجمن صنفی کارگران ساختمانی شهرستان و موسسه کاریابی کارپویان آغاز می شود.
وی اهداف نهایی این طرح را حفظ نظم شهر و حرمت و منزلت کارگران، افزایش سطح بهداشت و ایمنی ایشان، تسهیل در ارتباط کارگر و کارفرما و ایجاد بانک اطلاعاتی به منظور برنامه ریزی های آتی و نیز بهره مندی کارگران از مزایای احتمالی بر شمرد و توضیح داد: کارگران ساختمانی و فصلی که همه روزه در میدان کارگر تجمع می کنند برای یک بار به دفاتر تعیین شده که طی ساعات آینده اطلاع رسانی خواهد شد مراجعه و ثبت نام نموده و متقاضیان استفاده از کارگر نیز از طریق تماس با این دفاتر نفرات مورد نیاز خود با تخصص لازم را به کار خواهند گرفت.
بنائی از کارگران و کارفرمایان خواست نهایت همکاری را در اجرای این طرح به عمل آورند.
اشتراک گذاری

دیدگاه خود را بازتاب کنید:

آدرس : میدان شهرداری

تلفن : 37826122-37826132-041

فکس : 37826142-041

پست الکترونیک : Admin@malekan.ir

تمامی حقوق این سایت متعلق به شهرداری ملکان میباشد.

طراحی سایت و اجرا : مرتضی طهوری