‍ ‍ شهردار ملکان :
شیوع ویروس کرونا هزینه مالی هنگفتی را به شهرداری تحمیل کرد.

1399/02/17 :: '40'بازدید کد خبر : 3039 ::
جلسه مجمع سلامت و ستاد شهرستانی مقابله با کرونای ملکان با حضور دکتر صومی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز، مسئولین محلی و جمعی از خیرین در محل سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

جلسه مجمع سلامت و ستاد شهرستانی مقابله با کرونای ملکان با حضور دکتر صومی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز، مسئولین محلی و جمعی از خیرین در محل سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری و شورای اسلامی شهر ملکان، در این جلسه وحید بنائی شهردار ملکان نیز ضمن تشریح اجمالی عملکرد شهرداری و شورای اسلامی شهر در مقابله با گسترش ویروس کرونا، تلاش های خستگی ناپذیر عوامل شهرداری در کنار کادر درمان در خط مقدم این مبارزه و توفیق در کنترل نسبی ویروس در شهرستان را بسیار موثر و کارآمد دانست.
بنائی با اشاره به اقدامات مختلف این شهرداری در جلوگیری از گسترش ویروس کرونا، تعطیلی بازار هفتگی و بازارچه های شب عید، گندزدایی، محلول پاشی و ضد عفونی مستمر اماکن عمومی و معابر پرتردد، خودروهای ناوگان حمل و نقل عمومی شهری، سرویسهای بهداشتی عمومی، امکانات پارکی و مبلمان شهری، ایجاد تونلهای گندزدایی و ضد عفونی خودروهای شهروندان، همکاری با اتحادیه های صنفی و ... را از جمله اقداماتی دانست که علاوه بر ایجاد هزینه های مالی بالا، منجر به قطع برخی درآمدهای پایدار شهرداری و بروز اختلال در تامین بودجه فعالیتهای عمرانی و خدماتی گردید.
وی کاهش ۵۱ درصدی درآمدهای پیش بینی شده در ۷۵ روز گذشته و رکود درآمدی ناشی از تبعات اقتصادی تداوم این وضعیت برای عموم مردم در آینده را نیز از عواملی عنوان کرد که طی ماههای آینده مانع خدمات رسانی مطلوب به شهروندان خواهد شد.
شهردار ملکان با تاکید بر ضرورت رعایت اصول شهرسازی در ساخت و سازها و تامین فضای باز مناسب و نورگیر با جریان هوای مطلوب در ساختمانهای مسکونی، مشکلات جسمی و روانی ناشی از شیوع کرونا را از دیگر تبعات این اتفاق برای آینده زندگی شهروندان دانست و خاطرنشان کرد: شیوع این ویروس و الزام به رعایت فاصله اجتماعی به ما یادآور شد که به توزیع عادلانه خدمات در محلات مختلف توجه کنیم تا در آینده در بحرانهای اینچنینی آسیب کمتری به مردم برسد.
وی همچنین با انتقاد از ساخت و سازهای بی ضابطه و غیر قانونی تشکیلات بهداشت و درمان شهرستان، خواستار رعایت قوانین در این خصوص و همچنین پرداخت مطالبات شهرداری ملکان از بابت جرائم مستحدثات بدون مجوز شد.
اشتراک گذاری

دیدگاه خود را بازتاب کنید:

آدرس : میدان شهرداری

تلفن : 37826122-37826132-041

فکس : 37826142-041

پست الکترونیک : Admin@malekan.ir

تمامی حقوق این سایت متعلق به شهرداری ملکان میباشد.

طراحی سایت و اجرا : مرتضی طهوری