شهردار ملکان:
اصلاحات میدان شهدا دقیقا بر اساس مصوبات شورای ترافیک شهرستان انجام می گیرد.

1399/02/20 :: '258'بازدید کد خبر : 3041 ::
اصلاحات میدان شهدا دقیقا بر اساس مصوبات شورای ترافیک شهرستان انجام می گیرد.

شهردار ملکان بر رعایت دقیق مصوبات شورای ترافیک شهرستان در بازطراحی و اصلاح میدان شهدا تاکید کرد و افزود: شهرداری یکی از مجریان مصوبات شورای ترافیک در خصوص ابعاد مختلف ترافیک شهری از جمله روان سازی، آرام سازی و کاهش ترافیک، افزایش ایمنی حمل و نقل، ایجاد تغییرات هندسی در معابر، میادین و ... می باشد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری و شورای اسلامی شهر ملکان، وحید بنائی در حاشیه بازدید از مراحل نهایی بازسازی میدان شهداء با تشریح روال تصمیم گیری و اجرای طرحهای مرتبط با حمل و نقل و ترافیک شهری تصریح کرد: طبق قانون، شهرداری پیشنهادات خود را در قالب طرح مطالعاتی تحویل شورای ترافیک شهرستان نموده و پس از توضیحات و دفاعیات مشاور در خصوص آلترناتیوهای پیشنهادی، اعضای شورای ترافیک نظرات خود را ارائه و در نهایت طرح نهایی که ترکیبی از آلترناتیوهای اولویت دوم و سوم مشاور بود را به تصویب رسانده و جهت اجرا به شهرداری ملکان ابلاغ نمودند.
وی با اشاره به اینکه شهرداری تنها یکی از اعضای شورای ترافیک شهرستان بوده و نظرات کارشناسی خود را در مورد ابعاد مختلف قضیه اعلام می نماید خاطرنشان کرد: تصمیمات شورا معمولا حاصل اجماع نظرات اعضا بوده و رای گیری در خصوص مصوبات انجام نمی گیرد و در نهایت شهرداری مسئول اجرای مصوبات است و به جهت ماهیت پروژه های اینچنینی، روند اجرا و بازخورد آن همواره در دید اعضا قرار داشته و هر نقطه نظر جدید مجددا در شورا طرح، بحث، تصویب و جهت اعمال به شهرداری ابلاغ می گردد.
بنائی یکی از دلایل عمده ایجاد تغییرات در برخی طرح های ترافیکی علیرغم اصولی و صحیح بودن آن را فرهنگ ترافیکی نادرست جا افتاده عنوان کرد و افزود: اراده و برنامه شهرداری ملکان حداقل در دوره کنونی بر این بوده تا طرحها با مطالعات کارشناسی و استانداردهای روز کشور و حتی دنیا طراحی و اجرا گردند اما گاها برخی عوامل بیرونی مانع از تحقق خواست شهرداری شده و برخلاف میل باطنی تغییراتی در آنها اعمال می کنیم.
شهردار ملکان همچنین آموزش و اصلاح فرهنگ ترافیکی شهروندان با همکاری دستگاههای مختلف را ضروری دانست و از دستگاههای ذیربط خواست هر کدام در حوزه وظایف خود در بحث میدان شهدا پاسخگوی افکار عمومی باشند.
اشتراک گذاری

دیدگاه خود را بازتاب کنید:

آدرس : ابتدای بلوار شمالی

تلفن : 37840326,37844078,37844474,37840379-041

فکس : 37842843-041

پست الکترونیک : Admin@malekan.ir

تمامی حقوق این سایت متعلق به شهرداری ملکان میباشد.

طراحی سایت و اجرا : مرتضی طهوری